11. ročník Velké ceny města Krnova v boxu

Česká boxerská asociace zařadila Velkou cenu města Krnova v boxu do svého kalendáře, již  11. ročník tohoto mezinárodního turnaje v boxu.

Velká cena Krnova je organizována krnovským oddílem boxu SÚS boxing Krnov ve spolupráci s firmami ve městě i mimo něj. „Hlavní zásluhu na tom, že se může turnaj konat má krnovská radnice, bez její podpory by to nešlo. Samozřejmě ani bez sponzorských firem bychom se neobešli, stejně tak bez podpory České boxerské asociace. Ta finanční podporou a propagací našeho turnaje garantuje účast zahraničních delegací a jejich vynikajících závodníků, v letošním roce se jedná o nejlepší boxery ve věku 17-18 let ze Slovenska, ČR, Maďarska a Německa.

Pokud se rozhodnete tento turnaj podpořit,podpoříte i krnovský box,jenž má velkou historii a věřím i budoucnost v Krnově.

číslo účtu: Česká spořitelna  2472181013/0800

Do krnovského ringu míří nejlepší boxeři z pěti států

Elitní boxeři ve věkové kategorii 17 a 18 let z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a Německa, mezi nimi sedm účastníků juniorského Mistrovství světa v bulharské Sofii, se počátkem října představí na Velké ceně města Krnova v boxu. Prestižní turnaj se odboxuje v sobotu 4. a v neděli 5. října ve sportovní hale Základní školy Janáčkovo náměstí č. 5

Soutěžit se bude v šesti váhových kategoriích, 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg a 91 kg. „Celkově se v ringu představí čtyřiadvacet boxerů. Nejpočetnější zahraniční výpravou budou Maďaři, kteří patří k nejlepším v Evropě a na Velkou cenu města Krnova zavítají podruhé. V jejich týmu přijede pět účastníků letošního mistrovství světa. Účast dalších kvalitních boxerů zajistí výprava ze sousedního Slovenska pod vedením Františka Horňáka, který se narodil v Krnově a stejně jako vloni z největší dálky, až z Baden-Badenu, do Krnova míří němečtí boxeři,“ uvádí Jaroslav Morbitzer z pořádajícího Sdružení úpolových sportů Boxing Krnov.

Českou reprezentaci přivezou trenéři Vasil Larionov a Jiří Kotiba. Ve špičkovém týmu jsou i dva borci, kteří se zúčastnili Mistrovství světa v Sofii – Lukáš Dekýš z Boxing klubu Poruba a Jakub Korbel z Boxing klubu Star Plzeň. Ve váze 64 kg se představí bruntálský boxer Erik Boreček, který se na tento prestižní turnaj svědomitě připravuje, na oblastním kole v Prostějově porazil Hanuska mistra Slovenska,který odbochoval 76 zápasů. Za soupeře bude mít reprezentačního kolegu Daniela Baža z Mostu, dva borce z Maďarska a váhu doplní německý a slovenský boxer. V ringu se představí také čtyřnásobný mistr ČR Stanislav Bártek a mladí boxeři z domácího SÚS Boxing Krnov,“ prozrazuje ředitel turnaje Jaroslav Morbitzer. Výsledky VC města Krnov, Box, Jirka diplom

Již 11. ročník Velké ceny města Krnova v boxu zahájí v sobotu 4. října od 17.00 hodin vyřazovací boje, v neděli 5. října se boxeři utkají v ringu o medaile, finálové zápasy začínají v 9.30 hodin. Vstupenky na každý den zvlášť stojí 80 korun, na oba dny 120 korun. Sportovní podívaná, v Moravskoslezském kraji ojedinělá, se koná za finanční podpory České boxerské asociace, společností Elfe, s.r.o., a Alfun a.s. Hlavním donátorem, bez nějž by se turnaj nemohl uskutečnit, je město Krnov, které tuto akci podpořilo ze svého rozpočtu.

V ringu vystoupí taneční skupina Triangle.

Výsledky VC města Krnov