Mistrovství České republiky mužů a žen v boxu

Mistrovství ČR mužů 2013 v Jičíně bude medaile pro Krnov? Je zlatáááááááááá!!!

V  Jičíně  se ve dnech 6. - 8.12. 2013 konalo mistrovství ČR mužů a žen v boxu. Pro Standu Bártka to bylo 12té mistrovství republiky a na každém získal medaili, takže odcestoval společně s trenérem Jar. Morbitzerem s přesvědčením neporušit tuto tradici a v derniéře znovu vybojovat titul mistra ČR a získat pro sebe čtvrtý titul mistra ČR. Váha +91 kg byla plně obsazená.

V prvním utkání měl Standa za soupeře J.Wackera z Chimery Plzeň a krnovský boxer zvítězil T ko ve druhém kole.
V semifinále se Standa utkal s mladým boxerem a velkým talentem O. Helešicem z SKP Ustí nad Labem,v tvrdém utkání, Standa předvedl špičkový box a po mohutném závěru ve 3 kole porazil Helešice na body.
V nedělním finále se St. Bártek utkal s Dominikem Musilem z DTJ Prostějov a po velmi taktickém výkonu v ringu zvítězil na body a získal titul mistra ČR v supr těžké váze.

Boxer Bártek se loučí svým čtvrtým českým titulem. Ve čtyřiceti letech

Buď, anebo! řekl si, než vstoupil do ringu k finálovému utkání mistrovství republiky v supertěžké váze. A vyhrál. Stanislav Bártek, boxer Společenství úpolových sportů boxingu Krnov, získal svůj čtvrtý titul. A poslední. Ve čtyřiceti letech končí s kariérou.

"Ne že bych chtěl, ale musím," podotkl. "Amatéři mohli dříve boxovat do osmatřiceti let, teď to prodloužili do čtyřiceti a to už mi bylo v létě. Mohu boxovat do konce roku a konečná."

Dál by mohl boxovat jenom profesionálně. Leč do toho jít nechce. "Vzhledem k práci, rodině a starostem o dům to nepřipadá v úvahu." Profesionální kariéra ho nikdy nelákala. "Tam jsou velké čachry, podvody," mávl rukou. "Mrzí mě, že musím v amatérském boxu končit, ale ten věkový limit je někdy rozumný. Někteří boxeři si sami nedokážou říct, že by ze zdravotních důvodů měli odejít."

Stanislav Bártek byl celou kariéru věrný Krnovu, byť hostoval v Opavě, Vítkovicích, Brně i Ústí nad Labem. Patnáct let reprezentoval. O víkendu ve finále mistrovství republiky v Jičíně porazil třiadvacetiletého Dominika Musila z DTJ Prostějov. "Mít titul ve čtyřiceti je věc obrovské vůle, umění a výjimečnosti," prohlásil krnovský trenér Jaroslav Morbitzer.

"Rozhodující byly moje zkušenosti, které jsem za dvacet pět let nasbíral," komentoval Bártek výhru nad o sedmnáct let mladším protivníkem. "Titul jsem vybojoval urputností, odhodláním." Přitom ještě tři týdny před šampionátem nevěděl, zda pojede. "Chodil jsem o berlích, protože při fotbálku mi kamarád nakopl holeň."

Nejsou pro Bártka přece jen čtyři tituly za tak dlouhou kariéru málo? "Mohlo jich být více," připustil. "V mládí jsem ale byl darebák, nedával jsem boxu tolik, kolik jsem měl."

VÝSLEDKY:

Do 56 kg: Huliev - Hautunjan 3:0.

Do 60 kg: Velký - Schilder 3:0.

Do 64 kg: Chládek - Šerban 3:0.

Do 69 kg: Kliment - Lengál 2:1.

Do 75 kg: Vodárek - Pavliš 2:1.

Do 81 kg: Stárek - Bezvoda 2:1.

Do 91 kg: Táborský - Vaněček (BC Ostrava) 3:0.

Nad 91 kg: Bartek (SÚS boxingu Krnov) - Musil 3:0.

Ženy

Do 48 kg: Malíková - Novotná (SR) 3:0.

Do 51 kg: Juranová - Šírerová 3:0.

Do 54 kg: Kardová - Šrámková 3:0.

Do 57 kg: Valachová (SR) - Sedláčková 2:0.

Do 60 kg: Konečná - Kovaříková 3:0.

Do 64 kg: Schmoranzová - Myslivečková t.k.o. ve 3. kole.