Jiří Weiss

Jiří Weiss z SÚS boxingu Krnov získal na MČR v Rakovníku nádhernou stříbrnou medaili ve váze do 91 kg. V semifinále se střetl s Němečkem z Brna, kterého porazil TKO ve druhém kole. Ve finále narazil na zkušeného boxera Havla z Pražského rohovníku loňského mistra ČR, který byl nad jeho síly.

V letošním roce je to již druhá stříbrná medaile z MČR, první získalal v kadetech R. Zedek a nyní v juniorech Jiří Weiss - děkujeme za reprezentaci našeho klubu SÚS boxingu Krnov.

Nadějný boxer Jiří Weiss ze Sdružení úpolových sportů Boxing Krnov vybojoval o prvním květnovém víkendu na Mistrovství ČR juniorů v Rakovníku stříbrnou medaili ve váhové kategorii do 91 kg. Úspěch je to nejen pro jeho mateřský oddíl, ale pro celou severomoravskou oblast boxu. Weissova medaile byla totiž vůbec jediná, která z mistrovství republiky do Slezska a na severní a střední Moravu putovala.

Cesta Jiřího Weisse do finále vedla přes souboj s Milanem Němečkem z Komety Brno. „Ve třináctém utkání v kariéře Jirka dostal svého soupeře pod tlak a ve druhém kole, po třetím počítání Němečka, rozhodčí souboj ukončil technickým KO. V nedělním finále pak Jirka nastoupil proti zkušenému Jiřímu Havlovi z klubu Pražský rohovník a velmi se snažil, ale reprezentant ČR a loňský mistr republiky byl nad jeho síly,“ popsal průběh turnaje trenér Jaroslav Morbitzer, který zdůraznil, že zisk stříbrné medaile je pro mladého boxera velkým úspěchem. „Jirka je v širším kádru reprezentace, takže pro něj znamená také obrovské povzbuzení do budoucna,“ uzavřel Jaroslav Morbitzer.