Oblastní soutěž v boxu Sokolovna 2015

Sokolovna po letech hostí soutěž v boxu

Po dlouhých devíti letech se do sokolny v Petrovické ulici vrací boxerský turnaj. V sobotu 24. ledna se zde uskuteční 5. kolo oblastní soutěže v boxu mládeže a mužů, které pořádá BC SÚS Boxing Elfe Krnov. Klání začíná v 11.00 hodin, vstupné je 30 korun, děti mají vstup zdarma. Turnaj se koná za finanční podpory města Krnova a společnosti Elfe, s.r.o.

Na turnaji třetí nejvyšší domácí soutěže se představí asi čtyřicítka boxerů z deseti oddílů, pozvaní jsou také boxeři ze Slovenska a Polska. Vypsané jsou kategorie pro přípravku, kadety, juniory, ženy a muže.

Krnovský klub SÚS Boxing Elfe Krnov hodlá mezi provazy postavit pět boxerů. Startovat by měli jak zkušení borci, tak úplní nováčkové. „Chceme divákům představit naše kluky, o kterých často jen čtou, ale neměli je ještě možnost vidět boxovat,“ uvádí trenér Jaroslav Morbitzer jeden z důvodů, proč se klub rozhodl turnaj uspořádat. „Kluci tvrdě dřeli, v tréninku fyzičku kombinovali s technikou a samozřejmě všichni chtějí vyhrát. Ale je to jen sport, takže musíme počítat i s prohrou. Každopádně chceme tento sport představit publiku v celé jeho kráse,“ dodává. Krnované budou mít své zastoupení také mezi sudími. V ringu se jako rozhodčí představí Jana Václavková.

Pro přímé aktéry začne boxerský den v Krnově již v 8.00 hodin vážením a lékařskou prohlídkou. Na 9.30 hodin je naplánované losování. K samotnému zahájení turnaje dojde v 11.00 hodin. Každý zápas se bude boxovat na tři kola po třech minutách, přípravka na tři kola po minutě a půl.

Důvodem několikaleté absence boxerských klání v sokolovně, kde má box základnu už od roku 1946, byl špatný technický stav budovy. „Teprve po převodu objektu na město Krnov se věci daly do pohybu. Došlo k nutným opravám, díky nimž zde můžeme oblastní kolo znovu uspořádat,“ uzavírá Jaroslav Morbitzer.