Mladí boxeři z Krnova boxovali na Slovensku

Krnovští boxeři oddílu SÚS Boxing Michal Kotásek a Karolína Ovčáčková byli pozváni na boxerský turnaj O pohár primátora Nového Mesta nad Váhom. Utkání se uskutečnila uplynulou sobotu v parku pod širým nebem před početnou diváckou návštěvou. Turnaj pořádaný Box Clubem Povážan Nové Mesto nad Váhom sliboval zajímavé odpoledne amatérského boxu.

V kategorii kadetek (14 až 16 let) se domácí Plesníková střetla ve welterové váze do šedesáti sedmi kilogramů právě s krnovskou boxerkou Karolínou Ovčáčkovou.

„Utkání bylo velice bojovné, děvčata si nic nedarovala a navzájem se častovala tvrdými údery," povídal krnovský trenér Jaroslav Morbitzer. Šťastnější byla nakonec domácí boxerka Plesníkova, která byla vyhlášena vítězkou na body. „Karolína zaboxovala dobře a už se těší na odvetu. Ta se uskuteční v rámci Velké ceny města Krnova na podzim," uvedl Morbitzer. Michal Kotásek

Michal Kotásek nastoupil ve váze do třiceti čtyř kilogramů proti domácímu Horváthovi, který má odboxováno daleko více utkání než krnovský borec.

„Domácí boxer za podpory publika hned od začátku nastoupil a snažil se Michala zasypat údery, což se mu evidentně nepovedlo," řekl Jaroslav Morbitzer a pokračoval: „Michal je totiž v ringu velice pohyblivý, takže souboj byl tvrdý a vyrovnaný."

Těsné vítězství si nakonec připsal domácí boxer. Také Michal Kotásek se představí na boxerském turnaji v Krnově.

Autor: Pavel Habram