Nejlepší krnovský boxer - Standa Bártek mistr ČR

St.Bártek na mistrovství ČR v Jičíně vybojoval titul mistra ČR pro rok 2013 ve váze +91 kg, všeobecně nazývanou váha supr těžká.

V supertíze pak opět zbylo jen stříbro na znojemského obra Dominika Musila. Ten se musel sklonit před krnovským Stanislavem Bártkem z SÚS boxingu Krnov. Čtyřicetiletý veterán se mohl vrátit na šampionát díky další úpravě pravidel a zvýšení věkového limitu ze 35 na 40 let. Dle všeho tak získal svůj další tuzemský titul a finálovou výhrou ukončil – nyní již definitivně - kariéru.

PROFIL St. Bártka (musíme upravit)

Standa Bártek začal navštěvovat boxerský oddíl TJ Krnov v roce1988 a pod vedením trenéra Zdeňka Horáka, který byl jeho první trenér a zasvětil ho do umění boxu, se stal historicky neúspěšnější boxer krnovského oddílu boxu, vybojoval tři tituly mistra ČR první v roce 2001 druhý v roce 2003 a letos třetí ,kterého si nejvíce cení.

Již v juniorech byl jedním z nejlepších  co se týče Československa, první medaily a to bronzovou  získal na mistrovství ČSFR v roce 1991,které   se konalo v Krnově.

Jako výborný boxer byl povolán do Dukly Olomouc ,kde trénoval výborný trenér Alexandr Bögi- začal boxovat extraligu.Po ukončení vojenské prezenční služby boxovat za Vítkovice, kde hostoval a později přestoupil za 15 000 Kč z Krnova do celku Opavy kde dle jeho vyjádření pod vedením trenéra Gustava Grohmana šel výkonnostně hodně nahoru.

Jelikož v ringu podával výborné výkony projevil o něj zájem nejlepší boxerský oddíl v ČR  SKP Ústí nad Labem a tak se Standa přesunul do Ústí nad Labem.  .V boxerském oddíle SKP Ústí nad Labem prožíval své nejlepší období reprezentoval ČR, v těžké váze a  byl nominován na mistrovství světa do Belfastu.

Z Ústí nad Labem zamířil do svého rodného kraje  boxoval za nový velmi silný boxerský celek BC Ostrava. Standa byl stále oporou celku a v extralize se mu dařilo.

V roce 2008 skončil v celku BC Ostrava a vrátil se do Krnova a začal pracovat ve firmě Elfe a jelikož bez boxu nemůže být začal trénovat v oddílu boxu BC Elfe Krnov.Trenoval tvrdě a poctivě a o jeho služby v rámci hostování projevil zájem extraligový  DTJ Prostějov,takže Standa znovu boxoval v nejvyšší soutěži a nutno podotknout, že boxoval velmi dobře a pomohl DTJ Prostějov k zisku druhého místa v extralize.Letos rovněž byl o jeho služby zájem takže boxoval za Sokol Poruba a utkání v 1 lize vyhrál.Jelikož letos byla poslední možnost boxovat na  mistrovství ČR vzhledem k věku Standa si řekl že vykročí štěstí vstříc a bude bojovat o nominaci na mistrovství ČR nejenže byl nominován,dokonce se stal mistrem ČR v supr těžké váze+91 kg a VYBOJOVAL PRO KRNOV HISTORICKY PRVNÍ ZLATOU MEDAILI V MUŽSKÉ KATEGORII.

 j.morbitzer