Mladí boxeři SÚS se prosadili na mistrovství ČR 2014

Jiří Weiss totiž na Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže a kadetů, které se uskutečnilo od 14. do 16. února v Českých Budějovicích, vybojoval bronzovou medaili ve váze nad osmdesát kilogramů.

"Jirka si vedl dobře i na soutěžních turnajích, které předcházely republikovému přeboru. Porazil hned tři soupeře za sebou. Asi nejcennějšího vítězství dosáhl 8. února v Kroměříži, kde zdolal slovenského boxera Szarkezyho," informoval Jaroslav Morbitzer, trenér úspěšného sportovce a předseda SÚS Boxing Elfe Krnov, který byl s výsledky výpravy nadmíru spokojen.

"V boji o bronz Jirka na mistrovství porazil na body Adama Netrvala z Baníku Sokolov. Nad jeho síly byl jenom celkový vítěz nejtěžší váhové kategorie Nikolas Stojka z SKB Praha," doplnil trenér Morbitzer.

V přípravě na vrcholnou soutěž si nevedl špatně ani další nadějný krnovský boxer Robert Zedek. Na mistrovství se nominoval na turnaji v Kroměříži, kde zvítězil ve své váze do 75 kilogramů. V Českých Budějovicích, kde startovalo 130 kvalitních borců, byl však ve vyřazovacích zápasech nad jeho síly Daniel Švestka z BC Žatec.

"Roberta jsme nechali boxovat mezi kadety, i když má o rok méně. Chtěli jsme, ať získá co nejvíce zkušeností v utkáních se zkušenějšími boxery. Pokud vydrží s tréninkovým nasazením, jeho čas ještě určitě přijde," dodal kouč Morbitzer.
Jan Štěpán