12. ročník Velké ceny města Krnova v boxu.

Víkend patřil v Krnově boxu. Tradiční Velká cena Krnova opět přilákala špičkové juniorské borce z Německa, Maďarska, Polska, Slovenska a samozřejmě i České republiky. Šéf pořádajícího oddílu SÚS Boxing Krnov Jaroslav Morbitzer byl s tím to vrcholným podnikem naprosto spokojený.

Velká cena města Krnova v boxu

Vyvrcholením Velké ceny byl souboj v supertěžké váze. Čech Josef Funěk (vlevo) ve finále dlouho vzdoroval Maďarovi Jánosi Bogancsovi (vpravo).Autor: SÚS Boxing Krnov

„Kvalita boxerů, kteří sem jezdí rok od roku stoupá, tím pádem stoupá i kvalita zápasů," povídal zkušený boxerský trenér a pokračoval: „Navíc mě strašně těší, jaký zvuk má Velká cena v zahraničí. To je vidět už na tom, koho tady jednotlivé boxerské svazy posílají. Jsou to samí reprezentanti, špička.

Třeba Němci přivezli dvojnásobného mistra Evropy Mamberga." Velice silné výpravy přijely i z ostatních zúčastněných zemí. „Taky naše juniorská reprezentace tady přijela s nejlepšími i pod vedení trenéra Vasila Larionova.

Boxovalo se v sedmi váhových kategoriích, od hmotnosti do padesáti šesti kilogramů, až po supertěžkou váhu, tedy nad devadesát jedna kilo. A k vidění byly opravdu vynikající souboje mezi provazy. Asi nejhezčím byla bitva o první místo ve váze do devadesáti jedna kilogramů mezi Jiřím Havlem a Polákem Wojciechem Czarkowskim.

„Ti předváděli nádherný box, plný kombinací, ran, výměn, no radost se dívat," uváděl nestor krnovského boxu. Čech Poláka nakonec porazil a získal zlato.

Také již zmíněný Němec Artur Mamgerg předvedl ve finále čtyřiašedesátikilové váhy proti Maďarovi Kristoferu Berkim vynikající výkon. „Němci si ještě nikdy z Krnova neodvezli medaili, tak teď se jim povedla hned zlatá," podotkl Morbitzer.

Kromě Havla ukázali sílu i další čeští boxeři. Je třeba zmínit Marka Dvořáka, který zvítězil v hmotnosti do pětasedmdesáti kilogramů nebo Josefa Fuňka v supertěžké váze, který dlouho vzdoroval ve finále obrovskému Maďarovi Bogáncsovi. Škoda jen, že Krnov nemohl vidět více v akci bruntálského šampióna Erika Borečka.

„Erik Bohužel prohrál už v semifinále, nebyl úplně ve své kůži po prodělané nemoci. Navíc si zranil palec, takže o třetí místo už se neutkal," mrzelo Jaroslava Morbitzera.

Ve sportovní hale ZŠ na Janáčkově náměstí našli boxeři vynikající zázemí. „I ta tělocvična nahrává stoupající úrovni Velké ceny. Máme výborné zázemí jak pro boxery, tak i pro diváky. Všechny výpravy si to pochvalovaly," usmíval se Morbitzer.

Také zájem fanoušků boxu stoupá. „Viděli jsme to složení publika, lidi za boxem přijeli z celého širokého regionu, to nás inspiruje, abychom pokračovali. Navíc to byli většinou lidé, kteří boxu rozumí, fajnšmekři. Tleskali nejen po zápase, ale při každém povedeném úderu nebo kombinaci. A to nás kromě toho, že návštěva byla vyšší než loni, také hodně těší," vykládal Jaroslav Morbitzer a dodal: „Všechny výpravy přislíbily, že příští rok zase přijedou, tak se máme na co těšit."
Zdroj: http://bruntalsky.denik.cz/ostatni_region/velka-cena-boxersky-svatek-v-krnove-20151009.html

12. ROČNÍK VELKÉ CENY MĚSTA KRNOVA V BOXU

VC Krnova 3. - 4. 10. 2015!

Sponzoři 12. ročníku Velké ceny Krnova:

Moravskoslezský kraj - sponzor boxu

Alfun - sponzor velké ceny města Krnova

Město Krnov - sponzor boxerského kláníČeská boxerská asociace   Specializovaný eshop BAIL

Sdružení úpolových sportů, Boxing Krnov